Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Grzywna i kara ograniczenia wolności poprzez nieodpłatne wykonywanie prac społecznych i użytecznych przez najbliższe pół roku, to kara jakiej poddał się „paser” kradzionego roweru odzyskano przez policjantów z wydziału prewencji. Policjanci z patrolówki zauważyli rower, podczas interwencji związanej z domową awanturą. Mężczyzna, konkubent, który miał kłócić się ze swoją konkubiną, kiedy usłyszał wynik sprawdzenia w policyjnych systemach, wybiegł z domu i rzucił się do ucieczki. Policjanci byli jednak sprawniejsi, dogonili go i osadzili w policyjnym areszcie. Rower zwrócono już właścicielowi. Pokrzywdzony nie krył radości z odzyskania swojego jednośladu. Za paserstwo umyślne polski kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego pojechali na jedno z otwockich osiedli, gdzie zgłoszono kłótnię domową. Miała tam awanturować się para żyjącą w konkubinacie.

Kiedy policjanci przeprowadzali na miejscu interwencję, zauważyli rower, który jak podejrzewali mógł pochodzić z kradzieży. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach i bazach danych, okazało się, że jednoślad o sprawdzanych numerach, odpowiada opisowi roweru skradzionego w pierwszej połowie listopada ubiegłego roku w Otwocku.

Kiedy tylko 33-letni konkubent usłyszał wynik policyjnego sprawdzenia, to rzucił się do ucieczki. Policjanci błyskawicznie ruszyli za nim. Po przebiegnięciu około 100 metrów, mundurowi dogonili mężczyznę, obezwładnili i założyli mu kajdanki. Następnie razem z zabezpieczonym rowerem przewieźli do komendy.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy, którzy przeanalizowali zgromadzone dowody i przedstawili 33-latkowi zarzut karny umyślnego paserstwa, polegającego na ukrywaniu roweru pochodzącego z przestępstwa.

Podejrzany przyznał się do „paserki” i dobrowolnie poddał się karze grzywny oraz ograniczenia wolności. Przez kolejne 6 miesięcy zgodził się wykonywać nieodpłatnie, przez 20 godzin w miesiącu, prace społeczne i użyteczne.

Tymczasem rower, po zakończeniu policyjnych czynności z zatrzymanym, zwrócono prawowitemu właścicielowi.

dn

Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)

Ładowanie odtwarzacza...
1.64 MB
Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.