Wszystkie serdeczne podziękowania są dla każdego policjanta jeszcze większym bodźcem do jak najlepszej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Każde słowa wdzięczności, które przesyłają mieszkańcy powiatu otwockiego są bardzo budujące i podnoszą wagę policyjnej służby. Na taką właśnie szczególną wdzięczność zasłużyły dwie policjantki z zespołu do spraw wykroczeń. Mundurowe zabezpieczyły odnaleziony w jednym z otwockich sklepów portfel z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi, po czym błyskawicznie ustaliły, gdzie mieszka właścicielka sklepowej „zguby”. Na słowa uznania zasługuje również pracownica sklepu, która przekazała policjantkom zagubiony portfel.

Policjantki z zespołu do spraw wykroczeń: sierżant sztabowy Karolina Jabłońska i sierżant Anna Nyske realizowały w Otwocku zaplanowane wcześniej czynności procesowe w jednej ze spraw.

W sklepie, w którym miały wykonać swoją policyjną pracę, jedna z pracownic przekazała im portfel, który prawdopodobnie zagubiła nieznana klientka.  W portfelu znajdowały się dokumenty, karty bankomatowe oraz gotówka - 2 tysiące złotych.

Policjantki zabezpieczyły „zgubę” i podjęły działania, aby jak najszybciej dotrzeć do właścicielki. Jeszcze tego samego dnia ustaliły gdzie dokładnie mieszka i skontaktowały się z nią telefonicznie, informując o odnalezionej własności.

Okazało się, że jest to mieszkanka Józefowa. Kwitując odbiór portfela nie kryła, że jest bardzo szczęśliwa. Nawet nie wiedziała, że zgubiła portfel. Była wdzięczna i dziękowała za wspaniałą postawę i pomoc.

W podziękowaniach, które józefowianka skierowała do naszej jednostki napisała między innymi: „Takie sytuacje przywracają wiarę w ludzi”.

Dziękujemy za te wspaniałe słowa i serdeczność, jaką skierowano do policjantek. Dla nich to był również bardzo miły gest.

Nie sposób tu również nie wspomnieć o uczciwości oraz prawdziwie obywatelskiej postawie pracownicy sklepu, która znalazła portfel i przekazała go policjantkom.

Cały czas podkreślamy, w wielu sentencjach policyjnych materiałów, a także podczas spotkań z mieszkańcami, debat i konsultacji, że nasza służba jest dla społeczeństwa, a nic tak nie cieszy jak dobre słowo obywatela i szczere podziękowanie za solidnie wykonaną policyjną robotę.

dn