Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Podczas prac rewitalizacyjnych otwockiego parku, wykopano kolejne pociski moździerzowe pochodzące prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Policjanci z pionu prewencji zadbali o zabezpieczenie miejsca wykopu, skąd wydobyto pociski, przed dostępem osób postronnych. Wstępne rozpoznanie saperów z Wesołej, którzy pracowali na miejscu - wykazało, że była to tzw. amunicja magazynowa pozbawiona zapalników. W sumie z ziemi wykopano 62 sztuki pocisków moździerzowych. Wojenny „arsenał” został zabezpieczony i zabrany przez saperów. Policjanci kolejny raz przypominają apel, aby zachować szczególna ostrożność podczas znalezienia podobnych przedmiotów.

Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni z terenu rewitalizowanego obecnie parku miejskiego w Otwocku wywieziono dwie sztuki amunicji moździerzowej, na które natknęli się pracownicy budowlani podczas prac, które były tam wykonywane. Każdorazowo na miejscu pojawiał się patrol saperski z jednostki wojskowej z Wesołej, który zabezpieczał znalezione przedmioty.

Zadaniem policjantów był zabezpieczenia miejsca działań saperów, aby nikt postronny nie zakłócał działań wojska.

W jednej z alejek, pracownicy firmy pracującej przy rewitalizacji w parku, odnaleźli kolejne przedmioty wyglądem przypominające amunicję. Zgłoszenie zostało przekazane oficerowi dyżurnemu otwockiej komendy, który zlecił zadania załodze prewencyjnej i powiadomił wojskowych saperów.

Patrol saperski, który przybył na miejsce rozpoczął dokładne przeczesywanie miejsca, w którym miała prawdopodobnie znajdować się amunicja. Żołnierze wyposażeni w detektor dokładnie sprawdzili wskazane im miejsce i wydobyli z ziemi 62 sztuki pocisków moździerzowych.

Żołnierze zweryfikowali też wstępnie znalezione pociski. Według ich oceny nie miały zapalników i były amunicją magazynową. Taką też informację przekazali policjantom.

Ostatecznie wszystkie pociski zabrali ze sobą saperzy. Podczas akcji policjanci zapewnili bezpieczeństwo pracującym na miejscu mundurowym oraz zadbali o to, aby nikt postronny nie przechodził w rejonie działań.

Kolejny raz apelujemy, aby zawsze powiadamiać służby w przypadku zetknięcia się z tego rodzaju zagrożeniem. Można dzwonić na alarmowe 997 i 112 lub bezpośrednio do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku na numer tel. 22 60 41 213.

dn