Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Policjanci z otwockiej drogówki są wyjątkowo czujni podczas prowadzonych kontroli drogowych i skutecznie eliminują z ruchu drogowego tych, którzy łamiąc umyślnie przepisy prawa, wsiadają za kierownicę po alkoholu i narkotykach. Dzięki używanemu w służbie analizatorowi śliny, policjanci są w stanie wstępnie zweryfikować, jaki środek odurzający znajduje się w organizmie kierowcy. Tak było w przypadku 22-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który miał w organizmie marihuanę. Usłyszał zarzut kierowania pod wpływem środka odurzającego, a pasażer, który z nim jechał odpowie za udzielanie narkotyku , bo jak się okazało, to prawdopodobnie on częstował 22-letniego kierowcę.

Widok zbliżającego się policyjnego radiowozu z literą „R”, towarzyszący temu dźwięk sygnałów lub błyskające światła, zwykle zwiastują kontrolę drogową.

Taka sytuacja miała miejsce w Józefowie., gdzie policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę bmw.

Policjantom wydało się podejrzane zachowanie kierowcy, który sprawiał wrażenie pobudzonego, jakby znajdował się pod wpływem alkoholu lub innego środka. Dlatego też postanowili to dokładnie sprawdzić i zweryfikować.

Tester trzeźwości wykazał zerową wartość alkoholu, jednak specjalistyczny analizator narkotykowy, bazujący na bazie testu śliny - pokazał, że kierowca ma w organizmie substancje świadczące o zażywaniu marihuany.

Sprawdzany kierowcą był 22-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Trafił do policyjnego aresztu wspólnie z 23-letnim pasażerem, w związku z podejrzeniem popełniania przestęptwa drogowego i przestępstwa narkotykowego.

Po dokładnej analizie materiałów sprawy, 22-latkowi przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, natomiast 23-latkowi zarzut udzielania narkotyków. Jak wstępnie ustalono, to właśnie on miał częstować kierowcę marihuaną.

22-latkowi grozi teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat, a 23-latkowi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz apelujemy i przypominamy, że niezgodne z prawem jest kierowanie po takich używkach jak: alkohol i narkotyki. Sankcje karne są dość dotkliwe i warto o tym pamiętać.

nadkom. Daniel Niezdropa/rr