Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Do 20 września można oddać głos na jednego z trzech finalistów, którzy nominowani zostali do prestiżowego konkursu „Ambasador Polski”, w którym nagrody i wyróżnienia przyznawane są tym Polakom, którzy swoją postawą i działalnością rozsławiają dobre imię Polski poza granicami kraju, budując tym samym pozytywny wizerunek naszego społeczeństwa. Wśród trójki osób, które po pierwszym etapie głosowania przeszły do finału, znalazł się starszy sierżant Maciej Kąkol, bohaterski funkcjonariusz z Otwocka, który ratował życie Chorwata podczas urlopu w Vinišće w Środkowej Dalmacji. Zachęcamy do oddania głosu na dzielnego i prawdziwego stróża prawa.

Starszy sierżant Maciej Kąkol z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, to niezwykle sympatyczny i serdeczny człowiek. Te cechy umiejętnie łączy w służbie w Policji. Łatwo nawiązuje kontakty, rozstrzyga spory i serdecznym uśmiechem potrafi ocieplać najbardziej nerwową atmosferę. To taki prawdziwy kumpel, jak mogliby o nim powiedzieć jego koledzy z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego. Potrafi pomagać, ale w sytuacji zagrożenia zawsze zachowuje zimną krew i jest stanowczy dla tych, którzy prawa nie przestrzegają.

Jego bohaterska postawa, kiedy podczas urlopu ratował życie starszego Chorwata, znalazła wielkie uznanie w naszym środowisku. Temat podjęły nie tylko lokalne, ale też ogólnopolskie media, opisując i podkreślając męstwo i ofiarność otwockiego funkcjonariusza, którym swoim wspaniałym zachowaniem, wniósł bardzo wiele dla budowania dobrego wizerunku nie tylko policjanta, ale też Polaka, który podczas pobytu zagranicą, pokazał, że my Polacy potrafimy reagować i pomagać w obliczu zagrożeń.

Otwockiego policjanta doceniono poprzez nominację w plebiscycie organizowanym przez KGHM Polska Miedź S.A. „Ambasador Polski” w kategorii Nagroda Publiczności, w którym wyróżnia się tych Polaków, którzy swoją działalnością, a niekiedy też bohaterskim czynem, rozsławiają Polskę na świecie.

Głosy oddane dotychczas na Macieja Kąkola, spowodowały że znalazł się on wśród trójki finalistów, z których szansę na Nagrodę Publiczności ma tylko jedna osoba.

Mamy nadzieję, że to właśnie nasz policjant sięgnie po najwyższy laur, dlatego wszystkich zachęcamy do oddania na niego głosu. To naprawdę człowiek o wielkim sercu i w pełni oddany idei policyjnej służby.

Głos można oddać na stronie internetowej: https://ambasadorpolski.se.pl/

Tu możemy jeszcze raz przeczytać artykuł o jego męstwie i odwadze:

http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/96884,Podczas-wypoczynku-w-Chorwacji-otwocki-policjant-uratowal-ludzkie-zycie.html?search=7251250741

nadkom. Daniel Niezdropa/jf