Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii zatrzymali dwóch 16-letnich współlokatorów. Jeden z nich posiadał mefedron, a drugi dowoził środki odurzające do zajmowanego przez nich lokalu. Obaj zostali przesłuchani w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a zebrany w sprawie materiał został przekazany do sądu rodzinnego i nieletnich.

W poniedziałek zaangażowani w swoją pracę policjanci z zespołu do spraw nieletnich pozyskali informację, że dwóch mieszkających w jednym pokoju 16-latków ma styczność z narkotykami. Jeden z nich miał ułatwiać drugiemu zażywanie tych środków, gdyż dostarczał substancje do ośrodka, w którym przebywali.

Kiedy policjanci niezwłocznie przybyli na miejsce, w pokoju nastolatków w jednym z plecaków znaleźli narkotyk. 16-latek przyznał, że jest to mefedron, co potwierdziło badanie testerem wykonane w komendzie. Obaj zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Tutaj w trakcie przesłuchania jeden z nich przyznał się do posiadania narkotyków, drugi zaś do dostarczania substancji zabronionej do pokoju.

Teraz sąd rodzinny zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą 16-letni współlokatorzy.