Podczas wielkanocnego weekendu, tak jak i w latach poprzednich nad bezpieczeństwem osób wybierających się na święta czuwali policjanci z drogówki. Od soboty do poniedziałku na drogach powiatu otwockiego funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek oraz kilka drobnych kolizji. Mundurowi zatrzymali też 7 nietrzeźwych kierujących, 2 po użyciu alkoholu i 2 pod wpływem środków odurzających.

Podczas świątecznego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory nadzorowali płynność i bezpieczeństwo ruchu na drogach naszego powiatu, a także zwracali szczególną uwagę głównie na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Od soboty do świątecznego poniedziałku na terenie powiatu otwockiego doszło do 7 kolizji drogowych, w których na szczęście nie było rannych osób oraz 1 wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Władzin. 18-latek, kierujący osobowym seatem, który na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, został przetransportowany z miejsca Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Puste drogi okazały się pokusą dla amatorów szybkiej jazdy. Łącznie funkcjonariusze wyciągnęli konsekwencje prawne wobec 23 kierowców, a 4 z nich utraciło prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań skontrolowali stan trzeźwości 926 kierujących. Niestety mimo licznych apeli policyjnych, aby nie siadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, policjanci wyeliminowali z ruchu aż 7 kolejnych nietrzeźwych kierujących, w tym jednego rowerzystę, 2 kierowców po użyciu alkoholu i 2 pod wpływem narkotyków. Zatrzymany rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wpadł podczas kontroli na ulicy Okrzei w Otwocku. Ponadto jedna z osób, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu w stanie nietrzeźwości posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje zachowanie ci wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi utrata prawa jazdy, wysoka grzywna i do 2 lat więzienia, zaś za złamanie sądowego zakazu może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne. Po raz kolejny apelujemy o trzeźwą i rozsądną jazdę.

mł. asp. Paulina Harabin