Mistrzostwa Policji w Strzelaniu: Stołeczna drużyna na podium po pięciu latach przerwy
Po pięcioletniej przerwie, w Katowicach odbyły się 12. Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Drużyna Komendy Stołecznej Policji zajęła trzecie miejsce, a wydarzenie przyciągnęło 97 uczestników z 32 drużyn. Zawody miały na celu popularyzację strzelectwa i doskonalenie umiejętności policyjnych.
  1. Wydarzenie organizowane po pięcioletniej przerwie.
  2. Uczestniczyło 97 osób z 32 drużyn.
  3. Trzecie miejsce dla Komendy Stołecznej Policji.
  4. Adam Hetman bezkonkurencyjnym zwycięzcą indywidualnym.

18 maja 2024 roku, po pięcioletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz modernizacją kompleksu strzelnic, Szkoła Policji w Katowicach była gospodarzem 12. Mistrzostw Policji w Strzelaniu. Wydarzenie to przyciągnęło 97 zawodników reprezentujących 32 drużyny z różnych jednostek policji oraz innych służb mundurowych.

Organizacją zawodów zajęła się Szkoła Policji w Katowicach, wspierana przez Zarząd Główny i Szkolny NSZZ Policjantów. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia. Dzięki temu udało się stworzyć atmosferę, która sprzyjała sportowej rywalizacji i wymianie doświadczeń.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza obejmowała oddanie 2 razy po 10 strzałów do tarcz Ts-2 w określonym czasie: 2 minuty do pierwszej tarczy i 30 sekund do drugiej. Druga konkurencja, bardziej wymagająca, polegała na strzelaniu po 50-metrowym dobiegu, podczas którego oddano łącznie 20 strzałów do tarcz Nt-23p i Ts-2.

W klasyfikacji drużynowej triumfowała reprezentacja Szkoły Policji w Katowicach, zdobywając Puchar Komendanta Głównego Policji. Drugie miejsce zajęła drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach, a na trzecim miejscu uplasowała się Komenda Stołeczna Policji, reprezentowana przez st. asp. Radosława Duczka, podinsp. Macieja Mikołajczuka i asp. szt. Marcina Sałbuta.

Indywidualnie najlepszy okazał się Adam Hetman ze Szkoły Policji w Katowicach, zdobywając 373 punkty i tytuł Mistrza Policji w Strzelaniu. Drugie miejsce zajął Rafał Sokołowski z KWP we Wrocławiu z wynikiem 362 punktów, a trzecie Janusz Skosolas z KWP w Gdańsku, który zdobył 352 punkty. Adam Hetman zdobył również Puchar 25-lecia Szkoły Policji w Katowicach oraz trofeum „Sokole Oko”.

Zawody zakończyły się w przyjaznej atmosferze, przy pięknej majowej pogodzie. Uczestnicy mieli także okazję obejrzeć wystawy sprzętu militarnego oraz wziąć udział w pokazach, które uatrakcyjniły całe wydarzenie. Wystawcy, tacy jak Centrum Szkoleń Militarno-Bojowych AR, Shelve sp. z o.o., EMJOT oraz „Bażant”, prezentowali nowoczesne rozwiązania związane z bronią palną i symulatorami strzeleckimi.

Puchary i nagrody zostały wręczone przez Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafała Stanisławskiego, Kierownika Zakładu Wyszkolenia Specjalnego mł. insp. Tomasza Stechnija oraz Przewodniczącego Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów nadkom. Pawła Sitko. Zawody zakończyły się degustacją tradycyjnej grochówki, co dodatkowo umiliło uczestnikom czas spędzony na mistrzostwach.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne edycje Mistrzostw Policji w Strzelaniu!