Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Cykliczne działania „NURD” zawsze oznaczają wzmożone działania drogówki, ukierunkowane na prowadzenie częstszych kontroli na drogach. Pod policyjna „lupę” trafiają ci, których zachowania mogą stwarzać zagrożenie. Nie zawsze są to kierowcy, ponieważ od zachowania pieszych, również zależy to, jakie sytuacje wystąpią na drodze. Nieoświetlony pieszy idący niewłaściwą stroną jezdni, czy też rowerzysta, a do tego jeszcze po alkoholu, mogą również przyczynić się do niebezpiecznych zdarzeń, w której to właśnie oni, jako tzw. „niechronieni”, mogą być najbardziej poszkodowani. Policjanci wczorajszego dnia badali trzeźwość, sprawdzali uprawnienia i reagowali zdecydowanie na wszystkie wykroczenia na drogach.

Policjanci z otwockiej drogówki wzięli wczoraj udział w kolejnej edycji ogólnopolskich działań – NURD – „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których celem jest zminimalizowanie zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów.  

Zgodnie z założeniami policyjnej akcji, mundurowi prowadzili bardzo dokładne kontrole wszystkich uczestników dróg, zarówno kierowców, jak i pieszych oraz rowerzystów.

Policjanci tego dnia:

  • przeprowadzili 65 kontroli drogowych,
  • 153 osoby sprawdzili pod kątem stanu trzeźwości,
  • ujawnili 1 nietrzeźwego kierującego skuterem,
  • ujawnili 1 kierowcę jeżdżącego bez uprawnień,
  • ujawnili 4 wykroczenia pieszych, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym,
  • ujawnili 6 wykroczeń pieszych związanych między innymi z nieprzestrzeganiem obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci szczególną uwagę zwracali na prawidłowe zachowania pieszych. Zdecydowanie reagowano na brak odblasków i chodzenie niewłaściwą stroną drogą poza terenem zabudowanym, tam gdzie nie ma chodników i ścieżek dla pieszych.

Mundurowi z otwockiej drogówki apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kolejnym raz przypominają pieszym o noszeniu odblasków. Zakup takiego elementu będzie bardziej ekonomiczny i opłacalny niż grzywna za jego brak. Policjant zgodnie z nowym taryfikatorem może ukarać pieszego mandatem karnym do 100 złotych.

Warto o tym wszystkim pamiętać i przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.