O zasadach określonych w Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, dotyczących bezpiecznych zachowań podczas uprawiania narciarstwa i sportów zimowych, rozmawiała z kolonistami, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Aspirant sztabowy Anna Wasilewicz omówiła z uczestnikami zimowiska zasady odpowiedniego zachowania się na stokach narciarskich, a także w miejscach zimowego wypoczynku oraz uprawiania sportów zimowych, między innymi na lodowiskach. Każdy uczestnik zimowiska otrzymał od naszej koleżanki ulotki promujące feryjną akcję bezpieczeństwa. Policjantka zachęcała dzieci oraz młodzież do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

Policjantka z otwockiej komendy, która zaangażowała się w prowadzenie instruktażowych lekcji dla uczestników zimowisk oraz półkolonii, spotkała się kolejny raz z grupą dzieci oraz młodzieży w miejscowym domu kultury w Otwocku.

To spotkanie było poświęcone wyłącznie bezpiecznym zachowaniom podczas uprawiania sportów zimowych i aktywnego spędzania czasu na sankach. Policjantka apelowała do młodych ludzi, aby ci podczas zabaw i rekreacji pamiętali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i poszanowaniu dla wszystkich, którzy w tym samym czasie korzystają z uroków zimy na górkach, stokach i lodowiskach.

Policjantka omówiła z kolonistami Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS - apelując, aby podczas pobytu na stoku, przestrzegać stworzonych zasad.

W związku z omawianym dekalogiem, policjantka zachęcała najmłodszych do udziału w konkursie fotograficzno-plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów” i przypominała, że prace należy przesłać do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji do dnia 1 marca 2019 roku.

Plakat informujący o konkursie umieszczono na tablicy ogłoszeń Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, aby mogły go przeczytać wszystkie dzieci uczęszczające tam na zajęcia w ramach zimowiska.

dn

  • Policjantka na spotkaniu z uczestnikami zimowiska
  • Policjantka na spotkaniu z uczestnikami zimowiska
  • Plakat promujący konkurs „Stok nie jest dla bałwanów!”

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.