Celestynowscy dzielnicowi z równie pełnym poświęceniem, jak profilaktycy z komendy powiatowej i pozostali dzielnicowi w naszym powiecie, zaangażowali się w akcję prewencyjną „Bezpieczne Ferie”. Aspiranci: Grzegorz Kwas i Robert Matosek odwiedzili półkolonię organizowaną w hali sportowej w Celestynowie, gdzie przeprowadzili pogadankę na szkodliwości narkotyków, tym samym zachęcając do zdrowego trybu życia i promowania oraz naśladowania wyłącznie dobrych wzorców zachowań. Dzielnicowi przestrzegali najmłodszych przed korzystaniem z dzikich ślizgawek. Podczas spotkania rozdali wszystkim ulotki informacyjne. Zademonstrowali również jak działa policyjny tester trzeźwości.

Celestynowscy dzielnicowi zawsze mają ciekawe pomysły na to, jak zachęcić mieszkańców do kontaktu z Policją. Organizują wiele spotkań z mieszkańcami gminy, pełnią dyżury i wychodzą naprzeciw wszelkim społecznym oczekiwaniom.

W okresie ferii zaangażowali się w działania kontrolno-prewencyjne mające zapewnić bezpieczeństwo dzieciom oraz młodzieży, a także wszystkim uczestnikom zorganizowanego wypoczynku w formie półkolonii oraz zimowisk.

W celestynowskiej sali gimnastycznej dzielnicowi spotkali się z młodzieżą uczęszczającą na zimowisko. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych oraz przekazanie im maksimum informacji na temat tego, jak być bezpiecznym.

Policjanci przestrzegali przed używkami oraz narkotykami. Na prośbę młodzieży zaprezentowali jak działa tester trzeźwości Alco-blow.

Dzielnicowi przekazali materiały profilaktyczne i poinformowali zgromadzonych na zajęciach o konkursie „Stok nie jest dla bałwanów!”.

Oprócz spotkań celestynowscy dzielnicowi sprawdzają również wszystkie miejsca, a szczególnie dzikie ślizgawki, w których może pojawić się młodzież.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.