Józefów — kolumny wojskowe 18 sierpnia, 25-29 sierpnia i 4 września

2 min czytania
Józefów — kolumny wojskowe 18 sierpnia, 25-29 sierpnia i 4 września


Uwaga, kierowcy i piesi z Józefowa — latem i początkiem września spodziewajcie się przejazdów kolumn wojskowych. Zaplanujcie trasę, zachowajcie ostrożność i pamiętajcie o zakazie fotografowania sprzętu wojskowego — to ćwiczenia, nie reakcja kryzysowa.

  • W Józefowie rusza ćwiczenie wojskowe Żelazna Brama-25 — zaplanuj przejazd i bądź ostrożny
  • Przejazdy wojskowe w praktyce — jak się zachować na drodze

W Józefowie rusza ćwiczenie wojskowe Żelazna Brama-25 — zaplanuj przejazd i bądź ostrożny

W Urzędzie Miasta potwierdzono organizację zaplanowanych ćwiczeń wojskowych pod nazwą „Żelazna Brama-25”. Na wybranych odcinkach dróg publicznych w dniach 18 sierpnia, 25–29 sierpnia oraz 4 września 2025 r. przewidziano przejazdy kolumn pojazdów wojskowych. Mieszkańcy powinni liczyć się ze wzmożonym ruchem i możliwymi chwilowymi utrudnieniami.

MIEJSCE: wybrane odcinki dróg publicznych w rejonie Józefowa. DATY: 18 sierpnia; 25–29 sierpnia; 4 września 2025 r.

Organizatorzy podkreślają, że ćwiczenie ma charakter szkoleniowy i jest realizowane według ustalonych procedur. Ruch będzie prowadzony w sposób zorganizowany i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Służby miejskie i Policja będą koordynować działania, by ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców.

“Nie stanowi reakcji na jakiekolwiek bieżące zagrożenie,”

To oficjalne zapewnienie Urzędu — ćwiczenia służą doskonaleniu umiejętności operacyjnych, podnoszeniu wyszkolenia i wzmocnieniu gotowości bojowej jednostek Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Przejazdy wojskowe w praktyce — jak się zachować na drodze

Kolumny będą poruszać się w sposób skoordynowany; mimo to apelujemy do kierowców i pieszych o szczególną ostrożność. Nie wjeżdżaj między pojazdy poruszające się w kolumnie — takie manewry zagrażają bezpieczeństwu ruchu.

Służby zapowiadają, że ruch zostanie zaplanowany tak, aby ograniczyć utrudnienia, niemniej warto uwzględnić możliwe opóźnienia przy planowaniu podróży w podanych dniach.

“Przypominamy, że obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania sprzętu wojskowego oraz publikowania w mediach społecznościowych informacji dotyczących przemieszczania się wojsk. Udostępnianie takich danych może nieść za sobą poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa i systemu obronnego państwa.”

To stanowisko Urzędu Miasta — traktujcie je poważnie. W razie wątpliwości lub konieczności zgłoszenia niebezpiecznej sytuacji kontaktujcie się z Policją lub Urzędem Miasta. Służby miejskie będą monitorować przebieg ćwiczeń i informować o ewentualnych zmianach w organizacji ruchu.

Prosimy mieszkańców o cierpliwość i współpracę w dniach 18 sierpnia, 25–29 sierpnia i 4 września 2025 r. — to zaplanowane działanie szkoleniowe, które ma zwiększyć bezpieczeństwo nas wszystkich w dłuższej perspektywie.

Na podstawie: Urząd Miasta w Józefowie

Autor: krystian