Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

„Miarka się w końcu przebrała”, a bracia zatrzymanego w obawie o swoje zdrowie, życie i mienie złożyli zawiadomienie o przestępstwie. Domowym „agresorem” grożącym bliskim i niszczącym ich mienie okazał się ich rodzony 40-letni brat mieszkający w tym samym domu. Podejrzanego zatrzymano podczas interwencji, po zgłoszeniu, że przyszedł kolejny raz grozić najbliższym. Kilka tygodni wcześniej ręczną kosą uszkodził karoserie dwóch samochodów, porysował drzwi budynku mieszkalnego i powybijał w nim szyby. Na wniosek policji oraz prokuratury, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantów z zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Józefowie, wezwano na prywatną posesję, gdzie o swoje życie i zdrowie obawiało się dwóch braci, mieszkających w tym samym domu.

Kolejny raz, jak ustalili policjanci groził im ich trzeci brat. Kilka tygodni wcześniej miał zdewastować ich dobytek i dom, w którym razem mieszkali. Do uszkodzenia dwóch samochodów, w których porysował i wgniótł karoserię, miał użyć  ręcznej kosy. Nie oszczędził też drzwi wejściowych do domu i wybił kilka okien w budynku.

Policjanci zatrzymali 40-letniego podejrzanego, który w chwili interwencji przebywał na posesji i osadzili go w policyjnym areszcie.

Sprawą  zajęli się policjanci z zespołu kryminalnego. Po zapoznaniu się z materiałami sprawy u obiektywnej analizie zgromadzonych dowodów, opracowano trzy zarzuty karne, które przedstawiono podejrzanemu.

40-latek usłyszał podwójny zarzut gróźb karalnych, które kierował do braci oraz zarzut karny umyślnego zniszczenia prywatnej własności.

Na mocy postanowienia sądu, po uprzednim wniosku policji oraz prokuratury, wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.