Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Zaliczył dwie „alkoholowe wpadki” za kierownicą w 2017 roku, za które sąd zakazał mu jazdy do 2021 roku. 38-letni mieszkaniec gminy Kołbiel naruszył jednak przepisy prawa. Na ulicy Mazowieckiej w Dąbrówce, w gminie Celestynów, wpadł podczas kontroli, którą przeprowadzili policjanci z otwockiej drogówki. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tym przypadku prawo było już surowsze. Kierowca, po tym jak usłyszał zarzut karny, przyznał się i zgodził się na karę bezwzględną trzech miesięcy pozbawienia wolności. Tym razem sąd wyda wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Policjanci przypominają, że podczas każdej kontroli, zawsze sprawdzają stan trzeźwości.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy prowadzili kontrole drogowe w rejonie ulicy Mazowieckiej w Dąbrówce, w gminie Celestynów. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców w ramach powiatowej akcji „Nie prowadzę po alkoholu”.

Kiedy zatrzymali do kontroli osobowego nissana, to poprosili kierowcę, aby ten dmuchnął w tester trzeźwości. Czerwona lampka, która zapaliła się na urządzeniu, wskazała zawartość alkoholu. Okazało się, po dokładnym badaniu alkosensorem, że kierowca ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Był to 38-letni mieszkaniec gminy Kołbiel.

Policjanci, jak w każdym takim przypadku, dokładnie sprawdzili kierowcę w policyjnych bazach danych.  Kierowca nie miał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami, a do tego, jak wynikało ze sprawdzenia, miał dwa aktywne zakazy sądowe, które zabraniały mu jazdy samochodem do 2021 roku. 38-latka zatrzymano, przewieziono do Otwocka i osadzono w celi policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się policjanci z posterunku w Celestynowie. Podejrzany usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w warunkach uprzedniego skazania za podobne przestępstwa.

Kolejne naruszenie tych samych przepisów prawa skutkowało ostrzejszymi karami. Podejrzany zgodził się na bezwzględną karę 3 miesięcy więzienia, a do tego dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci z otwockiej drogówki w 2019 roku zbadali na trzeźwość ponad 42 tysiące kierujących. Przypominamy, że podczas każdej kontroli drogowej, policjanci sprawdzają stan trzeźwości.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.