Sprawnie przeprowadzona policyjna akcja pościgowa, z udziałem dwóch załóg: patrolowej i wywiadowczej w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku, zakończyła się zatrzymaniem 25-letniego otwocczanina, który ukradł rower jednemu z uczniów. Policjanci ustalili miejsce, gdzie podejrzany ukrył rowerowy „fant”. Jednoślad od razu przekazano właścicielowi, a 25-latkowi przedstawiono zarzut karny popełnienia kradzieży roweru. Podejrzany przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Kolejny raz przypominamy, że za kradzież można trafić nawet na 5 lat do więzienia.

Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży roweru z terenu kompleksu Szkoły Podstawowej nr 5 w Otwocku. Rower należał do jednego z uczniów i został skradziony ze stojaka.

Aby ustalić wszystkie okoliczności kradzieży, dyżurny skierował na miejsce załogę patrolową. Z policyjnych ustaleń wynikało, że zaboru roweru prawdopodobnie dokonał młody mężczyzna, który był widziany tego dnia na terenie szkoły.

Patrolowcy pogłębiając zdobyte informacje, ustalili adres podejrzanego i ruszyli radiowozem w kierunku jego domu. W pewnej chwili zobaczyli mężczyznę, który wjechał rowerem na teren szkoły. Odpowiadał opisowi tego, który miał mieć związek z kradzieżą jednośladu.

Stróże prawa wezwali na miejsce załogę wywiadowców, aby dokładnie obstawić teren szkoły i zapobiec ucieczce mężczyzny. Kiedy rowerzysta chciał opuścić teren szkolny, wywiadowczy radiowóz skutecznie zablokował mu drogę.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Miał 25 lat i pochodził z Otwocka. Jednak rower, którym jechał był jego własnością. Policjantom pozostało jeszcze namierzenie skradzionego.

Mundurowi szybko ustalili, że poszukiwany rower, 25-latek po kradzieży ukrył u swojego znajomego. Funkcjonariusze pojechali w ustalone miejsce, odnaleźli skradziony rower i zwrócili właścicielowi. Podejrzanego natomiast przewieźli do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy przedstawili już zatrzymanemu zarzut karny popełnienia kradzieży roweru. 25-latek przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.