Dzielnicowy Karczewa, który ma swoim rejonie służbowym Osiedle „Ługi” odwiedził dzieci uczęszczające na co dzień do Przedszkola „Ługuś”. W spotkaniu wzięła również udział policyjna profilaktyczka. Mundurowi omówili z maluchami najważniejsze zasady bezpieczeństwa, jakimi trzeba się kierować nie tylko podczas pobytu w przedszkolu, ale również w domu i na podwórku. Spotkanie miało też charakter zapoznawczy ze służbą policjanta. Policjanci opowiedzieli najmłodszym wiele ciekawostek ze swojej codziennej służby. Dzieci jak to zwykle bywa, miały całe mnóstwo pytań. Żadne nie pozostało bez odpowiedzi. To było sympatyczne i miłe spotkanie.

Przedszkole „Ługuś” w Karczewie zaprosiło do siebie policjantów z naszej komendy, aby przeprowadzili z przedszkolakami zajęcia na temat bezpieczeństwa.

Do maluchów przyjechał dzielnicowy aspirant sztabowy Piotr Garwoliński wspólnie z policjantką na co dzień wykonującą zadania profilaktyczne, aspirantem sztabowym Anną Wasilewicz.

Mundurowi przećwiczyli z najmłodszymi najważniejsze elementy codziennego bezpieczeństwa. Maluchy przypomniały sobie między innymi znajomość numerów alarmowych i opowiedziały co należy robić podczas zgłoszenia. Do tego przećwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię oraz to jak należy zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej.

Ciekawym elementem wizyty było pokazanie dzieciom jak należy zabezpieczyć się w przypadku ataku niebezpiecznego i agresywnego psa. Policjanci przećwiczyli z dziećmi przyjęcie pozy tzw., „żółwia”, apelując jednocześnie aby zawsze starać się zachować spokój i opanowanie.

Dzieci, oprócz wskazówek profilaktycznych, dowiedziały się również wiele o samej Policji. Funkcjonariusze opowiedzieli czym zajmują się w służbie i w jaki zatrzymują sprawców przestępstw.

Przedszkolaki, jak to najmłodsi, mieli wiele pytań. Na wszystkie policjanci starali się odpowiedzieć bardzo wyczerpująco.

Na koniec brawami dzieci podziękowały za sympatyczne odwiedziny.

dn

  • Dzielnicowy odwiedził dzieci w Przedszkolu „Ługuś” w Karczewie
  • Dzielnicowy odwiedził dzieci w Przedszkolu „Ługuś” w Karczewie
  • Dzielnicowy odwiedził dzieci w Przedszkolu „Ługuś” w Karczewie

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.