Policjanci z pionu prewencji komisariatu w Józefowie zatrzymali 35-letnią mieszkankę wiązowskiej gminy, podejrzaną o znieważenie mundurowych, naruszenie ich nietykalności oraz złożenie obietnicy wręczenia łapówki, w celu skłonienia policjantów do złamania przepisów prawa i odstąpienia od czynności służbowych. Wszystko zaczęło się od domowej awantury i kłótni z konkubentem. W związku z takim właśnie zgłoszeniem, policjanci interweniowali, zatrzymując „agresywną” kobietę. Finał tej sprawy miał ostatecznie miejsce w prokuraturze, gdzie podejrzana usłyszała trzy zarzuty karne. Za przestępstwo łapownictwa grozi 35-latce kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Józefowa pojechali do gminy Wiązowna na interwencję. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego zachowania kobiety, która kłóciła się ze swoim konkubentem. Zadaniem patrolu było sprawdzenie czy faktycznie ma tam miejsce sytuacja, w której awanturująca się stanowi zagrożenie dla domowników.

Będąc już na miejscu, policjanci próbowali uspokoić kobietę. Wcześniejsza „agresja” kierowana do konkubenta skupiła się jednak na mundurowych. Kobieta użyła słów obelżywych, kierując je do stróżów prawa i naruszyła ich nietykalność, odpychając i szarpiąc za mundur.

Policjanci od razu zareagowali, zakładając kobiecie kajdanki i przewieźli ją do policyjnego aresztu w Otwocku.

Kiedy mundurowi wykonywali z zatrzymaną swoje czynności, ta kilkakrotnie zaproponowała im  pieniądze, aby ci puścili ją wolno. Propozycja łapówki od razu spotkała się ze stanowczą odmową ze strony funkcjonariuszy.

Sprawą zajął się następnie prokurator. Kobietę doprowadzono przed oblicze śledczego, który przedstawił jej trzy zarzuty karne: znieważenia policjantów, naruszenia ich nietykalności oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej w celu skłonienie mundurowych do złamania prawa i odstąpienia od policyjnych czynności.

Sprawa może niebawem trafić do sądu. Za samą tylko „korupcyjną propozycję” grozi podejrzanej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dn


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.