Z 14 porcjami amfetaminy wpadł w ręce otwockich prewencjuszy 32-letni rowerzysta. Kontrola podejrzanego miała miejsce na ulicy Andriollego w Otwocku. Policjanci z prewencji zauważyli mężczyznę, który jadąc rowerem zaczął nerwowo rozglądać się na boki. Ta właśnie nagła nerwowość przykuła wzrok policyjnych patrolowców. Narkotyki były ukryte w odzieży. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz za przestępstwo narkotykowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego patrolowali późnym wieczorem ulicę Andriollego w Otwocku. W pewnym momencie ich uwagę przykuł zbliżający się rowerzysta.. Rozglądał się na boki i zachowywał się tak, jakby chciał nagle skręcić i uciec.

Funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę do kontroli. W pewnej chwili podejrzany rzucił się do ucieczki. Nie miał jednak szans, policjanci wykazali się zdecydowanie lepszym refleksem i po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę.

Kontrola odzieży pokazała, co było przyczyną zachowania rowerzysty. 32-letni otwocczanin miał ukryte w kieszeni kurtki 14 zawiniątek, w których znajdował się biały proszek. Narkotester potwierdził, że była to amfetamina, w ilości prawie 13 gramów.

Podejrzanego odwieziono do komendy, a następnie osadzono w celi policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszał zarzut karny posiadania środków psychoaktywnych w postaci amfetaminy.

Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

dn