Efektem pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów z ogniwa do spraw nieletnich i patologii, w związku z kradzieżami, do których dochodziło na terenie jednego z ośrodków wychowawczych w powiecie otwockim, było ustalenie i zatrzymanie dwóch 19-latków. Policjanci zabezpieczyli w lombardach i odzyskali rowery, telefony i tablety, które były przedmiotem przestępstwa. Dzięki skrupulatnej pracy dochodzeniowców wykazano, że podejrzani mieli bezpośredni związek z kradzieżami. Policjanci przedstawili im już zarzuty karne popełnienia kradzieży, w tym jednej, której dokonali wspólnie. Obaj skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Na przełomie lutego i marca tego roku, w jednym z ośrodków wychowawczych w powiecie otwockim miały miejsce kradzieże. Skradzione przedmioty były między innymi własnością placówki oraz jej wychowanków. Łupem sprawców padły tablety, telefony komórkowe, wieża hi-fi, a także rowery.

W kręgu osób podejrzanych znalazło się dwóch 19 latków. Ich udział w kradzieżach potwierdziły między innymi ustalenia w lombardach, do których trafiły „złodziejskie fanty”. Policjanci od nieletnich zabezpieczyli i odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a później na przesłuchania, gdzie usłyszeli zarzuty karne popełnienia przestępstw kradzieży.

Materiał dowodowy, który bardzo dokładnie gromadzili, a później analizowali dochodzeniowcy, wstępnie wykazał, że kradzieży dokonywali samodzielnie, a tylko w jednym przypadku działali razem.

Podejrzani przyznali się do wszystkich czynów przestępczych i wyrazili zgodę na dobrowolne poddanie się karze.

dn

  • Policjant podczas czynności z 19-letnim podejrzanym o kradzieże
  • Policjant podczas czynności z 19-letnim podejrzanym o kradzieże
  • Zabezpieczone telefony i tablety
  • Odzyskane i zabezpieczone rowery