Od dzisiaj do poniedziałku 22 kwietnia, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy będą prowadzić intensywne działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu. Świąteczne działania drogówki będą prowadzone w celu wyegzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Służbę będą pełnić policyjne załogi wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery Alco-blow i alkosensory. Policjanci apelują o wyjątkowy rozsądek i „włączenie myślenia” za kierownicą. Policjanci życzą wszystkim kierowcom, aby świąteczne podróże od początku do końca były spokojne i szczęśliwe. Podczas działań mundurowi sprawdzą czy piesi respektują obowiązek noszenia odblasków.

Rozpoczyna się kolejny i do tego ważny świąteczny weekend, tym razem związany ze Świętami Wielkanocnymi. Startują również działania Policji w powiecie otwockim, które będą prowadzone od dzisiaj tj. 19 kwietnia do poniedziałku 22 kwietnia, a ich celem będzie zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i zdecydowana reakcja na każde zachowanie niezgodne z prawem, a szczególnie na te negatywne postawy uczestników ruchu drogowego, które mogą być niebezpieczne i stwarzać zagrożenia dla innych.

Policjanci będą kontrolować na posterunkach statycznych i prowadzić dokładny monitoring zachowań na drodze.

Pod szczególną policyjną kontrolą znajdą się piesi. Policjanci sprawdzą czy przestrzegają oni obowiązku noszenia odblasków, chodzą właściwą stroną drogi i czy nie przechodzą w miejscach niedozwolonych.

Policjanci będą mierzyć prędkość i weryfikować stan trzeźwości przy każdej kontroli drogowej. Mundurowi zwrócą też uwagę na to, jak przewożone są dzieci, czy mają zapięte pasy i czy korzystają z fotelików bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, kierowców, motocyklistów, pieszych, aby w tych świątecznych dniach „włączyć myślenie” i przestrzegać przepisów.

Najważniejsza jest świadomość i zrozumienie tego, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od samych uczestników ruchu drogowego, ich właściwego zachowania się i kultury jazdy oraz odpowiedniego poruszania się po drogach.

Święta to czas poświęcany dla bliskich i warto zadbać o to, aby spędzony w podróży czy na drodze upłynął tylko w bezpiecznych warunkach.

Policjanci z otwockiej komendy działają już od wczesnych godzin rannych. Prezentują to zdjęcia wykonane dzisiejszego dnia.

tekst: dn

zdjęcia: bm