Począwszy od 19 do 23 czerwca włącznie, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu, w związku z długim czerwcowym weekendem, a także początkiem wakacji. Na głównych ciągach komunikacyjnych, drogach krajowych i wojewódzkich pojawią się zwiększone siły patrolowe służby ruchu drogowego. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości będą kontrolować i sprawdzać, czy kierowcy oraz pozostali uczestnicy ruchu drogowego, przestrzegają obowiązujących norm i przepisów prawa. Przypominamy pieszym o noszeniu odblasków, rowerzystom o oświetleniu i wszystkim podróżującym w tym czasie życzymy wyłącznie bezpieczeństwa.

Dzisiaj kończy się rok szkolny, co oznacza, że rozpoczynają się wakacje. Święto „Bożego Ciała” jest dniem wolnym od pracy, co sprawia, że przed nami kolejny długi weekend.

W związku z kumulacją zbliżających się wolnych dni i początkiem letniej kanikuły, wiele osób wyruszy w ciągu najbliższych godzin oraz dni na wypoczynek. To zwiastuje wzmożony ruch na drogach, a także zwiększoną częstotliwość działań Policji.

Dzisiejszy dzień jest nie tylko początkiem policyjnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach w ramach długiego weekendu, to przede wszystkim początek dwumiesięcznej kompleksowej akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”, której ważną i wiodącą składową jest szczególny nacisk na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Dla całej policyjnej formacji to okres intensywniejszych działań na drogach. Policjanci z otwockiej drogówki są w tym czasie przygotowani na wszelkie sytuacje, w których dojdzie do naruszenia prawa, zarówno z udziałem kierowców, jak również pieszych i rowerzystów.

Orężem w walce z piractwem drogowym będą w tym czasie laserowe mierniki prędkości, również te mogące rejestrować obraz pojazdu przekraczającego prędkość, a także nieoznakowane radiowozy z wideorejstratorami.

Policjanci będą jeszcze częściej niż zwykle kontrolować trzeźwość kierowców i weryfikować, czy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą nie tylko do przepisów, ale również do rodzin i bliskich, z którymi w tym czasie podróżują.

Apele policyjne mogą przybierać różne formy, za każdym razem jednak dotyczą najważniejszego, czyli ludzkiego życia, które nie ma często szans podczas poważnego wypadku.

Dlatego apelujemy o to właśnie ludzkie zdrowie i niezwykle cenne życie, aby nie tylko podczas tej majówki, ale zawsze - kierowcy pamiętali o tym, że od ich zachowania zależy to, czy wszyscy, którzy znajdują się w samochodzie lub na drodze, bezpiecznie dotrą doi celu. Na bezpieczeństwo mają również wpływ zachowania motocyklistów, rowerzystów i pieszych.

Nasi policyjni motocykliści, już wcześnie rano rozpoczęli działania kontrolne na drogach powiatu otwockiego. Dołączyły do nich policyjne załogo w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

Życzymy wszystkim spokojnych i bezpiecznych podróży, zarówno tych najbliższych weekendowych, jak i wakacyjno-urlopowych.

dn