Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Koordynatorzy fundacji „Nasza Ziemia” w tym roku przypomnieli społeczeństwu o podejmowaniu działań, dzięki którym można zmniejszyć ilość niepotrzebnych odpadów, a dzięki temu każdy może stać się bardziej odpowiedzialnym konsumentem. 

W akcji udział wzięło ok. 100 uczestników ze Szkół Podstawowych nr 2 i 12 w Otwocku oraz Szkoły podstawowej nr 137 w Warszawie. 

Wydarzenie to rozpoczęło się od sprzątania odpadów z lasów Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w okolicach ulic: Poniatowskiego, Narutowicza, Sułkowskiego i Andriollego w Otwocku, a następnie grupy sprzątające udały się do Ośrodka edukacyjnego „Baza Torfy” na zwieńczenie akcji oraz wspólną zabawę przy warsztatach przyrodniczych i plastycznych. Dodatkowo każdy z uczestników akcji otrzymał nagrody książkowe za udział w wydarzeniu, które sponsorował Powiat Otwocki.

Dziękujemy za liczne przybycie oraz zaangażowanie podczas tegorocznej akcji „Sprzątanie Świata”!

Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.

Katarzyna Grajda
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.