Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Sylwestrowo-noworoczne działania otwockiej drogówki to przede wszystkim częstsze kontrole trzeźwości i zdecydowana reakcja na każdy przejaw drogowego piractwa, ze szczególnym naciskiem na eliminowanie z ruchu przypadków przekraczania dozwolonej prędkości. Policjanci z wydziału ruchu drogowego będą sukcesywnie pojawiać się na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu, ale swoją obecność zaakcentują również tam, gdzie przebiegają drogi powiatowe i gminne. Policjanci przestrzegają przed alkoholową „fantazją” i kierowaniem samochodem po „kielichu”. Celem policyjnego apelu jest dotarcie do świadomości tych, którzy mogliby spróbować takiej jazdy. Nie warto, można trafić do więzienia na 2 lata, a za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym nawet na 8 lat.

Jak co roku, od wczesnego ranka ostatniego dnia starego roku,  policjanci z otwockiej drogówki rozpoczęli działania związane z wyjazdami na sylwestra. Jutrzejszy dzień będzie miał również szczególne znaczenie i będzie aktywny pod kątem ilości policyjnych działań. Bardziej intensywne kontrole drogowe to właśnie wyznacznik wzmożonej obecności mundurowych na drogach.

Policjanci będą korzystać bardzo często z testerów trzeźwości i dodatkowo reagować na każdy przejaw bagatelizowania przepisów prawa, czy to jazdy z nadmierną prędkością czy też wyprzedzania w miejscach niedozwolonych.

Podczas prowadzonych kontroli, stróże prawa z drogówki dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, poprawność działania oświetlenia oraz posiadane przez kierujących uprawnienia. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na właściwy sposób przewożenia dzieci z wykorzystaniem fotelików bezpieczeństwa.

Policjanci życzą wszystkim kierowcom wyłącznie samych bezpiecznych podróży, aby sylwestrowy czas był wspominany jako okres radosny, a nie czas nieprzewidzianego pobytu w policyjnej celi i ciążącej na kierującym odpowiedzialności finansowej i prawnej.

Na drogach będzie podróżowało wiele ludzkich „żyć”. Dlatego policjanci apelują, aby jechać trzeźwo, zgodnie z przepisami, a także z poszanowaniem wszystkich tych, którzy akurat znajdują się w ruchu, w tym również pieszych. Do nich natomiast apelujemy o zakładanie obowiązkowych elementów odblaskowych.

Szczęśliwego Nowego Roku życzą policjanci z otwockiej drogówki.

nadkom. Daniel Niezdropa