Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Zmienna aura, poranne chłody i załamania pogody w ciągu doby, mogą osłabiać reakcje, a tym samym koncentrację kierowców. Między dwoma tira-ami znalazł się wczoraj bus, uderzony w tył przez ciężarówkę z przyczepą. Do szpitala trafił 71-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, kierowcy byli trzeźwi. Apelujemy do kierowców, aby szczególnie teraz wzmóc swoją koncentrację, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. A co byłoby, gdyby miedzy dwiema ciężarówkami znalazła się osobówka? Niech to zdarzenie będzie przestrogą i wskazówką, że wyznacznikiem bezpieczeństwa jest odpowiednie zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj przed południem na drodze krajowej nr 50 w Kołbieli, w rejonie stacji paliw, przed przejściem dla pieszych doszło do zderzenia trzech samochodów. Uderzony w tył renault traffic przez ciężarówkę volvo, przemieścił się i wbił się w naczepę znajdującej się przed nim ciężarówki. Wyglądało to dość niebezpiecznie. Obrażeń ciała i poszkodowany w tym zdarzeniu został 71-latek z województwa lubelskiego. W sprawie będzie teraz prowadzone postępowanie, którego celem stanie się ustalenie się okoliczności i przyczyn tego zdarzenia drogowego.

Patrząc na ten wypadek, lepiej może nie myśleć, co stałoby się, gdyby między ciężarówkami znalazł się mniejszy pojazd. Dlatego właśnie, aby zapobiegać podobnym sytuacjom na drodze, policjanci apelują do uczestników ruchu drogowego, aby w okresie zmiennych warunków pogodowych wzmogli czujność i „włączyli” rozsądek za kierownicą.

To od wszystkich korzystających z dróg w dużej mierze zależy bezpieczeństwo. Niewłaściwe zachowanie kończy się zwykle kolizją lub wypadkiem.

Dlatego apelujemy, aby mieć na uwadze, że na drodze nie ma miejsca dla brawury oraz nierespektowania przepisów prawa.

PAMIĘTAJMY: Tylko dzięki wzajemnemu poszanowaniu, można osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa.

nadkom. Daniel Niezdropa