Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Policjanci z komisariatu w Karczewie, w wyniku dynamicznej akcji pościgowej, zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji, który wyrwał z ręki i ukradł torebkę mieszkance gminy Celestynów. Do działań pościgowych skierowano między innymi psa patrolowo-tropiącego. Po kilkunastu minutach dokładnego sprawdzania lasu i okolicznych pól, odnaleziono podejrzanego o kradzież. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów, w tym kosmetyczkę, którą cudzoziemiec trzymał w bieliźnie. Podejrzany usłyszał już zarzut karny popełnienia kradzieży, po czym przyznał się do przestępstwa i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

Mieszkanka gminy Celestynów została okradziona przy furtce swojej posesji. Podbiegł do niej nieznany jej mężczyzna, wyrwał z ręki torebkę i uciekł do pobliskiego lasu. Powiadomieni o tym fakcie policjanci rozpoczęli natychmiast działania poszukiwawcze.

Do lasu skierowano przewodnika z psem patrolowo tropiącym i policjantów prewencji, w tym również funkcjonariuszy w komisariatu w Karczewie.  Dokładnie sprawdzono i spenetrowano las, w którym miał ukryć się podejrzany.

Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia działań, policjanci z karczewskiej prewencji zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 28-letni obywatel Gruzji. Podczas kontroli odzieży, odnaleziono w jego bieliźnie kosmetyczkę, natomiast pozostałe „fanty” zabezpieczono w lesie.

28-latek był nietrzeźwy i miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzut popełnienia kradzieży. Przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

nadkom. Daniel Niezdropa