Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Z kolejną stanowczą reakcją policjantów drogówki spotkała się dwójka cudzoziemców, kontrolowanych w rejonie lasu nad Świdrem w Otwocku. Przy obywatelach Ukrainy i Mołdawii ujawniono i zabezpieczono porcje marihuany oraz mefedronu. Ponadto Mołdawianin złożył mundurowym obietnicę wręczenia korzyści majątkowej. Obaj zostali zatrzymani, a później doprowadzeni na przesłuchanie, gdzie usłyszeli zarzuty karne posiadania środków odurzających, a Mołdawianin zarzut złożenia obietnicy wręczenia korzyści, w celu skłonienia policjantów do naruszenia przepisów. Podejrzanym grożą za to kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolowali ulice Otwocka. W rejonie rzeki Swider zauważyli busa, a w nim siedzących dwóch mężczyzn. Postanowili sprawdzić, czy w samochodzie nie ma przedmiotów, które mogłyby pochodzić z włamań i kradzieży oraz zweryfikować w bazach danych, czy mężczyźni nie są poszukiwani.

Podczas przeszukania żadnych podejrzanych „fantów” nie odnaleziono, jednak przy mężczyznach zabezpieczono dwie porcje narkotyku, przy 34-latku z Ukrainy – marihuanę, a przy 31-latku z Mołdawii – mefedron.

Kiedy policjanci realizowali kolejne czynności z zatrzymanymi, to Mołdawianin złożył policjantom obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, aby mundurowi ci odstąpili od interwencji.

Stanowcza odmowa i zdecydowane działanie ze strony policjantów, znalazło swój finał w doprowadzeniu dwójki podejrzanych do policyjnego aresztu.

Sprawą zajęli się dochodzeniowcy. Obaj cudzoziemcy usłyszeli zarzuty karne posiadania narkotyków, a Mołdawianin zarzut złożenia policjantom obietnicy wręczenia korzyści, w celu skłonienia ich do złamania prawa.

Za przestępstwa, których popełnienie zarzucono zatrzymanym, grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Daniel Niezdropa