Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Niezależnie od pory roku oraz pandemii policjanci ruchu drogowego skutecznie działają. Priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo na drogach, co wiąże się z eliminacją przestępstw i wykroczeń drogowych. Prowadzone są ku temu różne działania policyjne. Tu należy wspomnieć o cyklicznie prowadzonych działaniach pod nazwą „Promile”, podczas których w ubiegły weekend (od dnia 2.10 do dnia 4.10) policjanci zatrzymali trzech kierujących, pomimo orzeczonego zakazu oraz trzech nietrzeźwych.

Praca policjanta drogówki wymaga dobrze opracowanej taktyki działania i profesjonalizmu w jej realizacji, na co nie może mieć wpływ pora roku, czy panująca pandemia. Policjanci otwockiego ruchu drogowego tacy właśnie są: skuteczni, profesjonalni i nieustanie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu. Do opracowanych taktyk działań podchodzą sumiennie i z dużym zaangażowaniem.

Tak też było w ubiegły weekend, kiedy w przeciągu trzech dni w ramach działań „Promile” zatrzymali trzy osoby, które prowadziły pojazd, pomimo aktualnego zakazu wydanego przez sąd oraz trzech nietrzeźwych kierujących.

Nie możemy mówić o rozsądku kierującego, jeśli decyduje się on na prowadzenie po drodze publicznej jakiegokolwiek pojazdu, czy to mechanicznego, czy innego niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości. Wówczas stanowi on zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również i innych uczestników ruchu drogowego.

Okazuje się, iż mimo trudu jaki policjanci wkładają w swoją pracę, nadal znajdują się osoby, które nie przestrzegają prawa. Osoby te często wsiadając za kółko swojego pojazdu, nie zdają sobie sprawy jakie konsekwencje prawne ich czekają.

Z takimi nieodpowiedzialnymi kierującymi walczą policjanci otwockiej drogówki. Priorytetem jest, aby każdy uczestnik ruchu czuł się w powiecie bezpiecznie, dlatego apelujemy o rozwagę. Nie liczmy na to, że uda się uniknąć kontroli drogowej, bądź oszukać policjantów.