Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Śledczy policjanci z karczewskiego komisariatu zatrzymali dwoje obywateli Mołdawii, którzy dzień wcześniej dokonali włamania do szafki na terenie jednego z zakładów w powiecie otwockim. Szafka należała do ich rodaczki, 21-letniej pracownicy. Z jej wnętrza skradli telefon komórkowy oraz kartę płatniczą, którą następnie wykorzystywali podczas zakupów. Usłyszeli łącznie 9 zarzutów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali dwie osoby obywatelstwa mołdawskiego. Kobieta i mężczyzna dokonali włamania do szafki pracowniczej. Skradli z niej telefon komórkowy i kartę płatniczą.

Jak się okazało, skradzione przedmioty należały do jednej z pracownic zakładu, również obywatelstwa mołdawskiego. Szafkę użytkowała przez okres jej zatrudnienia. Podejrzani dokonali 8 transakcji skradzioną kartą płatniczą, zaniżając tym samym stan konta pokrzywdzonej.

Po zatrzymaniu, zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie karczewscy policjanci przedstawili po 9 zarzutów. Obywatele Mołdawii przyznali się do popełnionych czynów. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.