Ponad promil alkoholu w organizmie miała 37-latka, która kierując oplem spowodowała kolizję. Mundurowi na miejscu zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

W minioną sobotę dyżurny karczewskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Osiecku.

Na miejscu policjanci z otwockiej drogówki ustalili, że kierująca oplem, wjechała na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej skodzie, którą kierował 57-latek, czym doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. Ponadto funkcjonariusze zbadali trzeźwość kierujących. Jak się okazało, 37-latka prowadziła pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz za powadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu sąd może orzec wysoką grzywnę, trzyletni zakaz prowadzania pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Apelujemy o rozwagę kierowców. Jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić do tragicznych skutków. Dramatem nie są tylko wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, ale również utrata pracy, gdy pracujemy za kierownicą, a zostaje nam zatrzymane prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Nie narażajmy bezpieczeństwa, zdrowia, a nawet życia. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę pojazdu, będąc pod wpływem alkoholu.

sierż. sztab. Paulina Harabin