Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

25-latek na widok radiowozu odrzucił narkotyki i zaczął uciekać. Jednak sprawność funkcjonariuszy była o wiele lepsza i po kilkudziesięciu metrach złapali mężczyznę. Jak się okazało w odrzuconym zawiniątku znajdowała się marihuana. Zatrzymany trafił prosto do celi na komendzie. Następnego dnia usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W zeszłą sobotę policjanci z otwockiego zespołu wywiadowczo-interwencyjnego w trakcie patrolu miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok radiowozu zachowywał się nerwowo, a w pewnym momencie odrzucił srebrne zawiniątko i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów złapali 25-latka. Po chwili wyjaśniło się, dlaczego widok radiowozu skłonił mężczyznę do ucieczki. Mundurowi podnieśli odrzucone zawiniątko, w którym znajdował się susz roślinny. Wtedy 25-latek oświadczył, że jest to marihuana, którą posiada na własny użytek. Zatrzymany trafił prosto do policyjnej celi.

Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że susz roślinny to marihuana.

Następnego dnia 25-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania środków odurzających, który zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin