Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Otwoccy policjanci zaraz po zdarzeniu ustalili i zatrzymali 36-latkę podejrzaną o kradzież rozbójniczą w jednym z otwockich sklepów. Kobieta uciekając ze skradzionym towarem, groziła nożem właścicielowi placówki. Już usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W zeszłą środę właściciel sklepu w Otwocku powiadomił oficera dyżurnego otwockiej komendy o kradzieży towaru przez kobietę, która groziła mu nożem. Na wskazany adres natychmiast udali się policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego.

Funkcjonariusze w rozmowie z właścicielem ustalili, że przed chwilą na teren jego punktu sprzedaży weszła para. W pewnym momencie kobieta schowała do swojej torebki dwa napoje, a następnie wraz z mężczyzną wyszła ze sklepu, nie płacą za towar. Kiedy on wybiegł za nimi i kazał kobiecie zwrócić skradzione napoje, ta wyjęła nóż i zaczęła mu nim grozić. Następnie oboje wsiedli w samochód i odjechali z miejsca.

Policjanci od razu przejrzeli zapis sklepowego monitoringu, na którym rozpoznali zarejestrowaną parę. Wówczas mundurowi nie tracą czasu udali się do miejsca zamieszkania osób mających związek z tym zdarzeniem.

Przed budynkiem posesji, policjanci zauważyli zaparkowany samochód, który zarejestrował monitoring. Natychmiast poprosili o wsparcie. Po upływie zaledwie kilku minut na miejscu pojawiła się załoga z komisariatu w Karczewie i otwockiej drogówki. W środku budynku funkcjonariusze zastali 40-latka. Mężczyzna oświadczył, że nie wie gdzie obecnie znajduje się partnerka. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. W tym samym czasie druga załoga zauważyła w pobliżu posesji kobietę, która na widok policjantów wbiegła do budynku gospodarczego. Funkcjonariusze od razu udali się za nią. Była to podejrzana 36-latka.

Na miejscu policjanci zatrzymali agresywną kobietę i mężczyznę, którzy następnie trafili do cel na komendzie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić 36-latce zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin/jf

  • Na zdjęciu po prawej stronie jest kobieta, po lewej nieumundurowany policjant.
    Policjant z zatrzymaną
  • Na zdjęciu widać dwóch nieumundurowanych policjantów, którzy stoją przed szklanymi drzwiami komendy. Pomiędzy nimi stoi komenda.
    Policjanci z zatrzymaną
  • Na zdjęciu widać siedzącą w radiowozie, na tylnej kanapie kobietę. Obok radiowozu stoi nieumundurowany policjant.
    Policjanci z zatrzymaną