Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Otwoccy policjanci z drogówki dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, mogą obserwować zachowania kierowców i pieszych nie tylko z drogi, ale również z góry. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej zwalczać piratów drogowych i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie całego powiatu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy wykorzystują różnego rodzaju sprzęt, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Od niedawna ich wyposażenie zostało wzbogacone o bezzałogowy statek powietrzny Policji, czyli dron, który wspomaga ich podczas działań.

Dron jest wykorzystywany na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także do rejestracji wykroczeń popełnianych przez kierujących. Sprzęt ten przede wszystkim pozwala mundurowym monitorować odcinki dróg w miejscach, gdzie trudno wykorzystać radiowóz.  Dzięki niemu nawet z nieba policjanci mogą ujawniać wszelkie wykroczenia i niebezpieczne zachowania na drogach. To urządzenie jest wyposażone w kamery, które rejestrują popełniane przez kierujących wykroczenia, co pozwala skuteczniej walczyć z osobami, które swoim zachowaniem stwarzają realne zagrożenie na drodze. Informacje o sprawcy takiego wykroczenia następnie przekazywane są drogą radiową do patrolu oddalonego o kilkaset metrów, który zatrzymuje i wyciąga konsekwencje od lekceważącego przepisy prawa kierowcy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

sierż. sztab. Paulina Harabin

 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta drogówki, który trzyma w reku stery drona.
  Policjant z drogówki
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma serownik od drona. W tle widać dwóch umundurowanych policjantów drogówki.
  Policjanci z drogówki
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma sterownik od drona.
  Policjant drogówki
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który steruje dronem.
  Policjant z drogówki
 • Na zdjęciu widać policyjnego drona.
  Policyjny dron
 • Zdjęcie z drona.
  Zdjęcie z drona
 • Zdjęcie z drona.
  Zdjęcie z drona

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.87 MB)