Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Wieczornica Poetycka

Już w sobotę 19 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Karczewie odbędzie się Wieczornica Poetycka, podczas której wręczone zostaną nagrody dla laureatów XXXII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Krzewniaka. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie są do odbioru w Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.Mistrzostwa Pięciu Okręgów Mazowieckiego, Świętokrzyskiego, Podlaskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Kujawsko-Pomorskiego oraz Międzynarodowy Turniej Tańca MAZOVIA

Dwudniowe Mistrzostwa Tańca odbędą się w hali sportowej w Malcanowie. Turniej rozegrany zostanie w pięknej scenografii, na profesjonalnym parkiecie, przy akompaniamencie orkiestry wykonującej taneczne hity na żywo. Niedzielną galę wieczorną, uświetni pokaz trzykrotnych mistrzów świata – Marka Kosatego i Pauliny Glazik. Wydarzenie transmitowane będzie na kanale Youtube:
Półmaraton Otwocki

W niedzielny poranek na terenie miasta Otwocka odbędzie się Półmaraton Otwocki. O godzinie 9.00 pierwsi biegacze wyruszą na start. Oprócz biegu na 21 km, wystartują także uczestnicy Nordic Walking na dystansie 10 km i biegacze na dystansie 5 km. Podczas wydarzenia organizowana będzie zbiórka na pomoc dla Huberta Maciaka - mieszkańca Otwocka ojca 3 dzieci, chorego na nowotwór glejaka IV stopnia.

Dokładna mapa biegu znajduje się tu: https://www.e-gepard.eu/show-contest/1000


Aktywny Junior

Ostatnim weekendowym wydarzeniem jest „Aktywny Junior”, czyli bezpłatne zajęcia golfowe dla dzieci. Zajęcia, które odbędą się na terenie Golf Park Józefów, są przeznaczone dla osób początkujących w golfie - dla dzieci i młodzieży z powiatu otwockiego w wieku 6-15 lat. Pod okiem instruktora uczestnicy będą mogli zapoznać się z podstawowymi elementami gry w golfa. Czas trwania zajęć 1,5 godziny. O możliwości uczestnictwa w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona.

Zapisy i więcej informacji znajdziecie na FB Fundacji: https://www.facebook.com/FundacjaProActivePoland/posts/162336902576989


Wydarzenia są współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.