Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 40-letni mieszkaniec Otwocka. Ustalenie i zatrzymanie mężczyzny jest efektem zaplanowanej i skutecznie przeprowadzonej akcji kryminalnych z otwockiej komendy. Funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny znaleźli i zabezpieczyli zabronione substancje w postaci marihuany, amfetaminy oraz mefedronu. Podejrzanemu grozi nawet do 15 lat więzienia, ponieważ za popełniony czyn odpowie w warunkach recydywy.

Działania kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku doprowadziły do wytypowania mężczyzny, który mógł posiadać w mieszkaniu znaczne ilości narkotyków. Zdobyte przez nich precyzyjne informacje były wynikiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy. W zeszłą środę funkcjonariusze zaplanowali akcję, która doprowadziła do skutecznego zatrzymania 40-letniego mieszkańca Otwocka.  

Kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny znajdując blisko 80 gram marihuany, prawie 63 gramy amfetaminy oraz ponad 66 gramów mefedronu. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczyli wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie 9270 złotych będącą zabezpieczeniem na poczet przyszłych kar. 40-latek trafił do celi na komendzie.  

W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Teraz będzie musiał stawiać się w otwockiej komendzie raz w tygodniu. Może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ za popełniony czyn odpowie on w warunkach recydywy.

mł. asp. Paulina Harabin/mg

 • Na zdjęciu widać dłoń w czarnej, lateksowej rękawiczce obok której leży elektroniczna waga i aluminiowa folia spożywcza.
  Zabezpieczone przedmioty
 • Na zdjęciu widać substancję koloru białego położoną na foliowej torebce.
  Zabezpieczona substancja
 • Na zdjęciu widać substancję koloru brunatno-zielonego. Obok substancji znajduje się dłoń w lateksowej, czarnej rękawiczce.
  Zabezpieczona substancja
 • Na zdjęciu widać umundurowanego policjanta, który trzyma otwarte drzwi do policyjnej celi. Przed nim stoi mężczyzna.
  Policjant z zatrzymanym
 • Na zdjęciu widać nieumundurowanego policjanta, który pobiera odciski linii papilarnych od mężczyzny.
  Policjnat w trakcie czynności z zatrzymanym