Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

W powiecie otwockim w ramach EDD realizowano między innymi projekt pt. „Szlakiem dworów i pałaców powiatu otwockiego i okolic II” i „Smaki dziedzictwa”. W jego ramach mieszkańcy mogli zwiedzać okoliczne dwory, m.in. w Łucznicy, Zamajdanie, a także Pałac w Otwocku Wielkim. Nie zabrakło również kulinarnych atrakcji, w postaci tradycyjnych potraw Urzecza.

Kulminacją tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w naszym regionie był projekt realizowany w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. To tam goście mogli zobaczyć wyjątkowe eksponaty, posłuchać muzyki w murach, które pamiętają najodleglejsze czasy, a także rozsmakować się w regionalnych potrawach.

Projekt był realizowany ze środków budżetowych powiatu otwockiego.