Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

W dniu 15 października 2021 roku KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny nagrodził wybitnych Polaków, którzy swoimi działaniami przyczyniają się do promocji Polski na świecie. Rozstrzygnięty został plebiscyt miedzianego giganta Ambasador Polski 2021 oraz wręczono nagrody laureatom z roku 2020, gdyż ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii gala Ambasador Polski 2020 nie doszła do skutku. Nagrodę publiczności 2020 zdobył otwocki policjant, st. sierż. Maciej Kąkol, który podczas urlopu w Chorwacji, uratował życie rażonemu prądem mężczyźnie.

Plebiscyt Ambasador Polski organizowany przez KGHM Polska Miedź S.A. służy wyróżnieniu tych osób, które w różnych dziedzinach pokazują globalnie, że Polska jest krajem ludzi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Co roku, wśród nominowanych znajduje się kilkadziesiąt osób.

Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii gala Ambasador Polski 2020 nie doszła do skutku. Nagrody laureatom wręczono w tym roku. Nagrodę publiczności 2020 głosujący przyznali policjantowi z Otwocka, st. sierż. Maciejowi Kąkolowi, który podczas urlopu w Chorwacji, uratował życie rażonemu prądem mężczyźnie, o czym pisaliśmy w artykule: http://kppotwock.policja.waw.pl/po/aktualnosci/96884,Podczas-wypoczynku-w-Chorwacji-otwocki-policjant-uratowal-ludzkie-zycie.html?search=27871770364

Jesteśmy dumni z naszego policjanta! Jego postawa zasługuje na uznanie i cieszymy się, że została również doceniona przez głosujących w plebiscycie KGHM. W ten sposób uhonorowano bohaterstwo i oddanie funkcjonariusza, który pokazał, że policyjne motto „Pomagamy i Chronimy” jest mu bardzo bliskie. To dzięki jego właściwej i szybkiej reakcji, opanowaniu i podjętych czynnościach ratunkowych można mówić o kolejnych osobach uratowanych przez policjantów.

Dla st. sierż. Macieja Kąkola ta nagroda to ogromne wyróżnienie. Gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów w służbie!

mł. asp. Paulina Harabin/G.P