Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Wspólna praca policjantów z posterunku w Wiązownie doprowadziła do ustalenia i zatrzymania trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku października bieżącego roku doszło do usiłowania włamania do domu jednorodzinnego na terenie gminy Wiązowna. Sprawcy myśląc, że nikogo nie ma w środku, uszkodzili okno i próbowali dostać się do wnętrza. Uciekli, kiedy zorientowali się, że w domu jest lokator.

Patrolowcy, dzielnicowi i śledczy z Posterunku Policji w Wiązownie natychmiast podjęli czynności i przeprowadzili działania operacyjne, podczas których ustalone zostały personalia trzech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

W zeszły piątek jeden ze sprawców został zatrzymany. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Wiązowna. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Po kilku godzinach, policjanci zatrzymali dwie kolejne osoby, które mogły brać udział w przestępstwie. Zatrzymany 30 i 34-latek także trafili do cel na komendzie.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, dochodzeniowcy z posterunku w Wiązownie przedstawili 26, 30 i 34-latkowi zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo, może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają o zwracaniu uwagi zarówno na mienie własne, jak również okolice domów swoich sąsiadów. Zdecydowanie reagujmy na sytuacje, które są dla nas niepokojące i zwracajmy uwagę na kręcące się w pobliżu naszych posesji obce osoby lub pojazdy. Zainteresujmy się nimi, zapytajmy kogo szukają, przyjrzyjmy się im, by zapamiętać wygląd. Pamiętajmy, że nie ma systemów antywłamaniowych i alarmowych gwarantujących w 100% zabezpieczenie posiadanego mienia, a najlepszym alarmem jest czujność własna i sąsiadów.

mł. asp. Paulina Harabin/G.P

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym