Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Otwock

Otwoccy policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca Otwocka, który posiadał przy sobie marihuanę. Nieletni trafił pod opiekę matki, a za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.

W zeszłym tygodniu policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego udali się w patrol pieszy na terenie Otwocka. Około godz. 13.40 na jednej z ulic, przechodząc obok dwóch mężczyzn, zwrócili uwagę na ich nerwowe zachowanie.

Podczas legitymowania okazało się, że jest to 16-letni mieszkaniec Otwocka i 21-letni mieszkaniec Józefowa. W trakcie podjętych czynności policjanci wyczuli charakterystyczną woń marihuany, i to taki właśnie środek odurzający ujawnili w portfelu nieletniego. Wtedy 16-latek oświadczył, że substancję znalazł na osiedlu. W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków nieletni został zatrzymany i doprowadzony do komendy, skąd po wykonanych czynnościach odebrała go matka.

Wstępne badania substancji potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana. Materiały dotyczące czynu, którego dopuścił się 16-latek zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Otwocku Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci zawracają się z apelem do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Często, czas spędzany poza domem, może stać się okazją do podejmowania przez młodzież ryzykownych zachowań, np. kontaktu z narkotykami, alkoholem, czy papierosami.

Przypominamy, że produkcja, sprzedaż, a nawet posiadanie narkotyków zagrożone jest konsekwencjami karnymi.

Pamiętajmy – NIE istnieje bezpieczne branie narkotyków!

mł. asp. Paulina Harabin