Powiat Otwock: Konkurs edukacyjny MZPK rozstrzygnięty!
W etapie szkolnym i parkowym z 22 szkół z terenu gmin w granicach, których położony jest Mazowiecki Park Krajobrazowy wraz z otuliną, wpłynęło łącznie 151 prac. W I kategorii Mieszkańcy pól i łąk” 81 prac, w II kategorii Plakat promujący wartości terenów otwartych” 41 prac oraz w kategorii III Otwarty krajobraz w obiektywie” 29 prezentacji. Uczniowie biorący udział w konkursie, podczas wykonywania swoich prac mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy przyrodniczej, ale i docenienia piękna krajobrazu otwartego.
Jury dokonujące oceny prac nie miało łatwego wyboru. Każda praca była szczególna i zasługiwała na wyróżnienie. Laureaci otrzymali między innymi nagrody takie jak: kamery sportowe, plecaki, głośniki przenośne czy światełka rowerowe ufundowane ze środków powiatu otwockiego.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, nie będzie oficjalnego wręczenia nagród w siedzibie MZPK. Wszystkie nagrody zostaną rozwiezione do szkół
Działania związane z ochroną przyrody, walorów krajobrazowych, wartości historycznych i kulturowych oraz działalnością edukacyjną prowadzoną na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego wchodzącego w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych zostały wsparte finansowo przez Powiat Otwocki.
Wyniki tegorocznego konkursu
Konkurs Otwarte krajobrazy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka”
Starostwo Powiatowe w Otwocku,
powiat-otwocki.pl/aktualnosci/674/
Autor: krystian