Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności i rozwadze na drodze w okresie jesienno-zimowym. Wcześnie zapadający zmrok, niskie temperatury, opady atmosferyczne, a tym samym gorsza widoczność to niejednokrotnie główne czynniki, które utrudniają bezpieczne poruszanie się pod drodze. Przekonał się o tym 18-latek, który kierując 700-konny McLarenem nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków, stracił panowanie nad autem i uderzył w betonowy słup energetyczny, przewracając go. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Okres jesienno-zimowy to ciężki okres dla wszystkich osób poruszających się po drodze. Szczególnie rano jezdnia może być mokra lub oblodzona i śliska, dlatego radzimy, aby zdjąć nogę z gazu. Wolniej znaczy bezpieczniej!

Apelujemy do kierowców o bardzo ostrożną i rozważną jazdę, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie ryzykownych manewrów. Wielu wypadków i kolizji można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze, o czym przekonał się w zeszłą sobotę 18-latek podróżujący 700-konny McLarenem. Jak wynikało z ustaleń policjantów młody mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków, stracił panowanie nad autem i uderzył betonowy słup energetyczny, przewracając go. Szczęście w nieszczęściu, że skończyło się tylko na rozbitym aucie i nikt nie odniósł obrażeń, choć straty materialne są pokaźne.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach!

mł. asp. Paulina Harabin