Do otwockiej komendy wpłynęły podziękowania od Dyrektora Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej za organizację spotkania z seniorami z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Policjantka zajmująca się profilaktyką st. asp. Karolina Pardej podczas zajęć omówiła obowiązujące przepisy i najczęstsze przyczyny wypadków oraz wskazała jak zachować bezpieczeństwo na drogach. Takie spotkania z seniorami będą powtarzane cyklicznie, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, ponieważ zwiększają świadomość społeczną, a tym samym poprawę bezpieczeństwa.
W zeszłym tygodniu, otwocka policjantka zajmująca się profilaktyką st. asp. Karolina Pardej wraz z dzielnicową z posterunku w Wiązownie asp. szt. Hanną Bronikowską kolejny raz odwiedziła seniorów, aby przypomnieć im, jak bezpiecznie spędzić okres jesienno-zimowy. Podczas spotkania w Dziennym Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej omówiła obowiązujące przepisy ruchu drogowego i najczęstsze przyczyny wypadków oraz wskazała, jak zachować bezpieczeństwo na drogach. Podkreśliła, że znajomość przepisów pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych zdarzeń, a seniorzy ze względu na wiek są na nie bardziej narażeni. Asp. szt. Karolina Pardej w trakcie rozmowy z uczestnikami poruszyła również kwestie takie jak: wpływ starzenia się organizmu na prowadzenie pojazdu, wpływ alkoholu i środków działających podobnie do alkoholu na kierującego oraz obowiązek używania elementów odblaskowych w terenie niezabudowanym po zmroku. Dyrektor placówki wraz z seniorami podziękował policjantce za jej zaangażowanie w organizację spotkania oraz okazaną życzliwość.
„ W imieniu swoim i seniorów serdecznie dziękujemy za bardzo owocną współpracę, która trwa od lat. Szczególnie podziękowania kierujemy na ręce Pani Karoliny Pardej za profesjonalne podejście do seniorów, przygotowanie materiałów i udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników z zakresu bezpieczeństwa. Bardzo doceniamy wkład, zaangażowane oraz efekty tych spotkań.
Z poważaniem
Dyrektor”
Pamiętajmy, że prawo w żaden sposób nie ogranicza seniorom korzystania z dróg, prowadzenia pojazdów, czy poruszania się jednośladem. Jednak pomimo tego seniorzy powinni zdawać sobie sprawę, że ich percepcja czasami już nie nadąża za dynamiką współczesnego ruchu drogowego, dlatego też powinni zachować podwyższone środki ostrożności, a w szczególności zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego i bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów.
mł. asp. Paulina Harabin/mg