Jakie krzesła wybrać do ogrodu, na taras lub balkon?

Temperatura w granicach 20 stopni z pewnością otwiera nowe możliwości na wypoczynek pod  „chmurką”. Podczas grilla ważne jest zapewnienie gościom odpowiedniego komfortu. Wygodne  krzesła pozwolą na długie przesiadywanie w blasku promieni słońca oraz pozwolą każdemu na 100%  satysfakcję z imprezy. Krzesła na taras lub balkon mogą służyć przyjemnemu relaksowi oraz zachęcić  do przebywania na świeżym powietrzu. Jak wybrać odpowiednie krzesła? 

Krzesła do ogrodu, taras lub balkon – czym się kierować? 

Wraz z nadejściem wiosny każdy zaczyna odświeżać swój taras lub ogród i zastanawia się, jakie  krzesła będą odpowiednie. Na samym początku warto dopasować styl do całej aranżacji, pozwoli to  w komponować meble ogrodowe i sprawi, że będą pasować do danego ogrodu. Jeśli posiadamy mały  taras lub balkon, należy wziąć pod uwagę krzesła składane, zajmują mniej miejsca i podczas  nieprzyjemnych warunków atmosferycznych można schować je do środka. Na jakie krzesła możemy  się zdecydować? 

  • Drewniane – odporne na korozje, a odpowiednio zabezpieczone pozwolą się cieszyć użytkowaniem  na długie lata. Wyglądają przy tym elegancko i są uniwersalne, ponieważ dopasowują się do całej  stylistyki ogrodu. 
  • Metalowe – pasują do nowoczesnych tarasów lub balkonów, ale w połączeniu z parasolem  sprawdzą się też w ogrodzie. Minusem jest podatność na nagrzewanie, podczas lata może to  powodować dyskomfort, a nawet poparzenia, więc należy uważać. Metalowe krzesła odporne są na  warunki atmosferyczne i wytrzymują długie lata, nie musimy martwić się o ich stan, tak jak to bywa w  krzesłach z drewna. 
  • Plastikowe – często wybierane przez klientów ze względu na swoją cenę. Mogą stać na zewnątrz,  jednak nie są, aż tak wytrzymałe, jak ich metalowe odpowiedniki. Podczas mocniejszego uderzenia plastik może się złamać. 
  • Rattanowe – wytrzymałe, jednak nie znoszą wilgoci, jeśli posiadamy taras z zadaszeniem, warto je  tam umieścić. W lecie wytrzymują silne działanie promieni słonecznych i nie są tak podatne na  uszkodzenia, jak np. krzesła plastikowe. 

Wszystko tak naprawdę zależy od aranżacji danego miejsca. W ogrodzie sprawdzą się wszystkie  rodzaje. Taras zazwyczaj ma ograniczona przestrzeń, więc musimy przemyśleć aranżację w taki  sposób, żeby nie zajmowały dużo miejsca, a pomieściły wszystkich gości, nie zaburzając przy tym  stylistyki. Warto zadbać o komfort, czyli wygodne podłokietniki, które zapewnią relaks i komfort  użytkowania. W czasie zimny nie powinniśmy zapomnieć o konserwacji, czyli np. przenieść krzesła w  zadaszone miejsce oraz zabezpieczyć pokrowcem lub folią. Więcej przydatnych poradników znajdziesz na stronie: https://projekt-marzenie.pl/