Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego w jego mieszkaniu na terenie Otwocka, gdzie uderzając go kilkukrotnie w głowę i grożąc pozbawieniem życia, zażądali gotówki w kwocie 1000 złotych. Z uwagi na to, że zgłaszający nie posiadał żądanej kwoty w miejscu zamieszkania, wsadzili go do pojazdu i wywieźli. W trakcie jazdy zabrali mu telefon, kurtkę i 200 złotych. Cała trójka zatrzymanych już usłyszała zarzuty. Prokurator wnioskował o ich tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otwockiej komendy po otrzymaniu zgłoszenia dotyczącego rozboju na 54-letnim mieszkańcu Otwocka, natychmiast zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniami jego sprawców. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do jego mieszkania wtargnęło dwóch znanych mu mężczyzn, którzy uderzając go kilkukrotnie w głowę i grożąc pozbawieniem życia zażądali gotówki w kwocie 1000 złotych. Z uwagi na to, że zgłaszający nie posiadał żądanej kwoty w miejscu zamieszkania, siłą wyprowadzili go na zewnątrz budynku i wsadzili do samochodu, gdzie siedział trzeci mężczyzna i wywieźli. W trakcie jazdy dalej, stosując wobec niego przemoc, zabrali mu telefon, kurtkę i 200 złotych. Wystraszony pokrzywdzony, wykorzystując chwilę nieuwagi napastników, uciekł z samochodu i przybiegł do otwockiej komendy, by powiadomić o całym zajściu policjantów.

Podjęte bezpośrednio po zgłoszeniu czynności operacyjne oraz procesowe doprowadziły do ustalenia miejsca ukrycia się jednego ze wskazanych napastników. Był to 38-latek, znany miejscowym policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. Mężczyzna został zatrzymany zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu. Ponadto wewnątrz jego pojazdu kryminalni znaleźli kij bejsbolowy, rękawice i telefon komórkowy.

Kolejne podjęte czynności doprowadziły do ustalenia miejsca przebywania i zatrzymania pozostałych dwóch współsprawców czynu. Okazali się nimi mieszkańcy Otwocka, mężczyźni w wieku 31 i 24-lat.

Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy, który w całości trafił do Prokuratury Rejonowej w Otwocku. Tam prokurator przedstawił całej trójce zatrzymanym zarzuty dokonania rozboju i skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Otwocku nie przychylił się do wniosku prokuratora i objął podejrzanych policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/g.p

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym