Wczoraj, na terenie Parku Miejskiego odbyły się uroczystości w ramach obchodów 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Kierownictwo otwockiej Policji znalazło się na liście zaproszonych gości. Komendant Powiatowy, mł. insp. Przemysław Dębiński w imieniu całej komendy przekazał na ręce Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku serdeczne gratulacje. Ponadto otwoccy policjanci dołączyli do pikniku strażackiego, gdzie promowali bezpieczne zachowania i swój zawód

Wczoraj, na terenie Parku Miejskiego w Otwocku odbyły się uroczystości w ramach obchodów 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystych obchodach wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Przemysław Dębiński, I Zastępca Komendanta nadkomisarz Zbigniew Kołecki, Zastępca Komendanta komisarz Krzysztof Pasek oraz poczet sztandarowy otwockiej komendy.  

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem wieńca pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kulminacyjnym momentem uroczystego apelu było wręczenie odznaczeń, aktów nadania wyższych stopni służbowych oraz decyzji o nadaniu wyższych stanowisk.

Po oficjalnych obchodach przyszedł czas na życzenia i gratulacje. Komendant Powiatowy Policji w Otwocku wraz ze swoimi Zastępcami podziękował Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku starszemu brygadierowi Tomaszowi Królowi za współpracę w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu otwockiego, a także życzył, aby jubileusz 30-lecia był bodźcem do dalszej służby na rzecz społeczeństwa i aby służba w dalszym ciągu przynosiła satysfakcję i zasłużone uznanie.

Ponadto otwoccy policjanci dołączyli do zorganizowanego z okazji tego jubileuszu pikniku strażackiego, by wraz ze strażakami promować służby mundurowe i bezpieczne zachowania. Stoisko Policji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Można było dowiedzieć się jakie warunki należy spełnić, aby wstąpić do Policji, a także uzyskać porady na temat szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice służby oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień przez policjantów drogówki. Dla najmłodszych była to doskonała okazja do nawiązania pozytywnych relacji z mundurowymi.

mł.asp. Paulina Harabin