Otwoccy policjanci rozliczyli 21-latka za kradzieże, których się dopuścił we wrześniu i październiku br. Mężczyzna chciał przechytrzyć mundurowych dopuszczając się kilkukrotnej kradzieży nie przekraczającej wartości wykroczenia. Jednak funkcjonariusze połączyli jego działania w czyn ciągły, co dało podstawy do przedstawienia mu zarzutu przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z otwockiej komendy w ciągu ostatniego 1,5 miesiąca zostali kilkukrotnie zawiadomieni o kradzieżach w kilku sklepach na terenie miasta.  Jak ustalili, sprawca opuszczał teren sklepu z alkoholem, nie płacąc za niego. Jednak za każdym razem kwota wyniesionych trunków nie przekraczała kwoty wykroczenia. Funkcjonariusze, którzy zajęli się zgłoszonymi sprawami, po przejrzeniu zapisów z monitoringu ustalili, że tych kilku kradzieży dopuścił się ten sam mężczyzna w krótkich odstępach czasu, a popełnione przez niego czyny można połączyć w jedno ciągłe działanie. Tym samym sprawca mógł zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej za przestępstwo kradzieży o łącznej wartości ponad 500 złotych.

Wczoraj ustalony 21-letni mieszkaniec Otwocka został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut z kodeksu karnego. Jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd, do którego trafi akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paulina Harabin