Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Ponadto 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł swoje 8-letnie dziecko. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Mimo wielu apeli oraz licznych działań prewencyjno-kontrolnych w dalszym ciągu odnotowujemy przypadki skrajnej nieodpowiedzialności wśród kierowców.

Policjanci z otwockiej drogówki patrolując gminę Kołbiel zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Autem oprócz 42-letniego mężczyzny podróżowało także jego 8-letnie dziecko. Już w trakcie rozmowy policjanci wiedzieli, że kierujący nie będzie mógł kontynuować dalszej jazdy, bo wyczuli od niego woń alkoholu. Niezwłocznie przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Nie było to jednak jedyne przewinienie 42-latka, otóż podczas sprawdzania w policyjnych systemach, wyszło też na jaw, że nie ma on uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną starosty.

Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz pomimo cofniętych uprawnień oraz narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Paulina Harabin