Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Karczewie podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymał 22-latka. Mężczyzna posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Teraz grozi mu do 3 lat pobawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Prowadzi on sprawy związane z wykroczeniami, do których doszło w jego rejonie, wspiera policjantów pionu kryminalnego w rozwiązywaniu spraw większego kalibru, wspiera rodziny przy zwalczaniu przemocy domowej, realizuje czynności na polecenie sądów i prokuratur, ale najważniejsze - dba o przestrzeganie porządku na podległym mu rejonie. Stąd też nie należy się dziwić, że ten policjant podczas obchodu rejonu służbowego dokona sprawdzenia pojazdu, czy też kontroli osobistej. Właśnie takie działania pozwoliły karczewskiemu dzielnicowemu ujawnić narkotyki przy znanym mu 22-latku.

Mężczyzna podczas rannego spaceru, na widok policjanta postanowił przyspieszyć kroku. Mundurowy od razu nabrał podejrzeń i postanowił go skontrolować. Podczas prowadzonych czynności od razu wyjaśniła się przyczyna nerwowego zachowania 22-latka. Miał on przy sobie kilka porcji marihuany, dlatego też został przez dzielnicowego zatrzymany.

22-latek usłyszał już zarzut posiadania substancji odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin/ea