Policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie na posesji użytkowanej przez 46-latka zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyków. Ponadto mężczyzna posiadał też amunicję różnego kalibru, na którą nie miał zezwolenia. Został zatrzymany. Prokurator zawnioskował o jego areszt. Sąd ten wniosek uwzględnił i aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

To dzielnicowi z Komisariatu Policji w Józefowie ustalili, że na jednej z posesji na terenie miasta mogą być przechowywane narkotyki i nielegalna broń. Pozyskane informacje mundurowi natychmiast przekazali kolegom z sekcji kryminalnej.

Następnie funkcjonariusze wspólnie przystąpili do działań. Pod ustalonym adresem zastali 46-latka. Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna sam wskazał swój arsenał. Policjanci zabezpieczyli granaty oraz różnego kalibru amunicję, na które 46-latek nie miał stosownego zezwolenia.

Na dodatek w toku dalszych czynności, podczas skrupulatnego przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli ponad pół kilograma narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy i mefedronu.

Zatrzymany mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty nielegalnego posiadania amunicji oraz znacznych ilości narkotyków, po czym zawnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zdecydował o aresztowaniu 46-latka.

mł. asp. Paulina Harabin