Kolejny pijany kierowca wyeliminowany z dróg powiatu otwockiego. Tym razem policjanci z drogówki zatrzymali 42-latka, który kierował pojazdem marki SsangYong mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Ta skuteczna i szybka interwencja była możliwa dzięki świadkowi wydarzenia, który natychmiast poinformował mundurowych o niebezpiecznych manewrach kierowcy. Apelujemy o trzeźwą i rozsądną jazdę.

Do zdarzenia doszło na drodze ekspresowej nr 17 w Kołbieli. Jadący tamtędy mężczyzna zwrócił uwagę na pojazd marki SsangYong , którego kierowca bez powodu hamował, przyśpieszał i nie umiał zachować prostego toru jazdy. O sytuacji natychmiast powiadomił otwockich policjantów.

Na wskazaną trasę natychmiast udali się funkcjonariusze z drogówki, którzy namierzyli i zatrzymali do kontroli opisane przez świadka auto. Jak ustalili, za jego kierownicą siedział 42-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zagrożony karą nawet 2 lat więzienia.  

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy są wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości oraz pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach, czy bocznymi drogami, nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu ryzykujemy życie nie tylko swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Dziękujemy świadkowi za właściwa reakcję, która przyczyniła się do udaremnienia jazdy kolejnemu nieodpowiedzialnemu kierowcy. Być może takie właśnie zachowanie ze strony zgłaszającego przyczyniło się do uniknięcia tragedii na drogach naszego powiatu.

Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

mł. asp. Paulina Harabin