Policjanci z Komisariatu Policji w Karczewie zatrzymali trzech obywateli Mołdawii, którzy napadli na swojego rodaka. Jak ustalili pokrzywdzony we własnym mieszkaniu został pobity i uderzany metalowym łomem. Sprawcy żądali od niego zwrotu rzekomej wierzytelności i ukradli mu telefon. Dzięki wzmożonym działaniom, chwilę później wpadli w ręce funkcjonariuszy. Prokurator wnioskował o ich areszt. Sąd przychylił się do prokuratorskego wniosku i aresztował trzech mężczyzn na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło na terenie Karczewa. Dyżurny przyjął zgłoszenie, że trzech sprawców pobiło mężczyznę w miejscu zamieszkania. Pokrzywdzony zapamiętał ich rysopisy.

Policjanci pionu kryminalnego pilnie udali się w miejsce zdarzenia. Jak ustalili, pokrzywdzony był bity przez napastników pięściami po całym ciele, a ponadto jeden z nich uderzał go metalowym łomem. Pokrzywdzonemu na szczęście udało się wyrwać z rąk oprawców i uciec. Wtedy też sprawcy zabrali pozostawiony przez niego telefon komórkowy, po czym odjechali z miejsca.

Karczewscy funkcjonariusze dzięki wzmożonym i intensywnym działaniom bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Trzej obywatele Mołdawii w wieku 37 i 23 lat zostali zatrzymani chwilę później na terenie Góry Kalwarii. Jeden z mężczyzn posiadł w miejscu zamieszkania skradziony telefon. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnych cel.

W toku prowadzonej sprawy prokurator z Prokuratury Rejonowej w Otwocku wystosowywał wniosek do sądu o zastosowanie wobec całej trójki zatrzymanych mężczyzn tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Otwocku po przeanalizowaniu materiałów przychylił się do wniosku prokuratora i wobec trzech podejrzany w sprawie obywateli Mołdawii zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz jednemu z nich grozi do 8 lat pozbawienia wolności, pozostałym dwóm do lat 5.

mł. asp. Paulina Harabin